WoW Machinima Yapmak için Araç Listesi

WoW Machinima Yapmak için Araç Listesi

Bildiğiniz (yada bilmediğiniz) kadarıyla bir çok video editörü var. Sony Vegas , Adobe Premiere , Çok daha basit kullanımlar için Windows Movie Maker ama benim anlatımlarım, kullandıklarım tarafından yapılacak kullanmadıklarımı kullanan var ise onlardan bir eğitim için kaynaklar bekleriz Öncelikle machinima yapmak için kullanacağımız araç gereçleri indirelim. Mesela bir machinima yapmak için neler gereklidir ?

  • WoW_Machinima Tools 3.0.9
  • WoWNima_Extractor 0.1
  • Fraps 2.9.8
  • Adobe Photoshop (CS3 yada CS4 yada daha eski sürümleri)
  • Adobe Fireworks (CS3 yada CS4 yada daha eski sürümleri)
  • Adobe After Effects (CS3 yada CS4 yada daha eski sürümleri)
  • Adobe Premiere (CS3 yada CS4 yada daha eski sürümleri)
  • Sony Vegas Movie Studio (9.0)
  • WaveLab (5.01b)
  • Voice Changer Diamond (v6.0.10)

Kısaca Bu araç gereçler nerelerde ve ne için kullanacaz onları açıklayım Çok fazla yazı yazıp okumanızla sizi bunaltmakta istemiyorum çok kısa geçecem 😛

WoW Model Viewer ; World of Warcraft oynarken gördüğünüz her karakter her nesne her modelleri istediğiniz gibi kullanıp kayıt almanıza yardımcı olan programdır.
Not: Model Viewer bilgisayarınızda “.NET Framework” yok ise çalışmamaktadır.
.NET Framework indirmek için : Tıklayınız.

WoW Machinima Tools ; Bu programı yeni buldum, ne işe yaradığına gelirsekte, bu zımbırtı oyuna girmeden çalışmıyor, oyundaki kamera açılarını ayarlamanıza yarayan bir program. Ayrıntılı olarak tek tek başka konularda açıklayacam :O)

WoWNima Extractor ; World Warcraft’ın oyun klasörünün içinde bulunan “mpq” dosyalarının içindekileri dışarı çıkartmaya yarıyor genellikle soundlar için güzel bir yazılım.

Fraps ; Fraps ise kayıt programımız bilmeyenimiz yoktur galiba?

Adobe Serileri ;
Adobe serileri “Photoshop” ve “Fireworks” 2 seçenek sundum “Photoshoptan” anlamayan arkadaşlar için “Fireworks” ideal bir imaj resim düzenleme aracıdır. “After Effects” ise adından anlaşılacağı gibi kendi başına bir Effect cumhuriyetidir. Premiere ise aldığımız kayıtları tek parça bir .avi .wmv .mpg’e çevirebileceğimiz montaj programıdır. (şahsen daha kullanmadım)

Sony Vegas Movie Studio ; Bir başka Montaj programımız. Kullanımı (kullanana göre değişiyor) Premiere’den daha kolay gibi geldi bana şuanda benim kullandığım Sony vegastır belki biraz daha ilerletirsek Premiere’lede montaj yapabiliriz.

WaveLab ; Profesyonel olarak ses (sound) düzenleyebileceğiniz efsane “Steinberg” yapımı bir yazılımdır. Ses kaydı ve videolarda kullanacağınız müzikleri düzenlemek için gerekir.

Voice Changer Diamond ;Hiç bir program bu kadar sizi eğlendiremez diyebileceğim bir ses değiştirme programımız. Sesinizi panellerinde bulunan
Örneğin ; 20 – 30 Kadın Erkek Sesine Çevirmesi , At Eşşek Arı Sinek vs tarzında hayvanların effectkleriyle sesinizi düzeleme bu program ise videolarınızda kullanacağınız konuşma metinlerini kendi sesinizden rahatsız oluyorsanız değiştirip sunabilirsiniz

Başka programımız kalmadı sanırım 😛 Kaynaklar ingilizce olduğu için ve benimde ingilizcem tarzanca olduğu için bir takım zorluklar çekiyorum malesef anladığım ve uyguladığım kadar size açıklama yapıyorum. Her programı ayrı ayrı konularda resimli veya videolu anlatım yapacağım bu Machinima’ya başlamak için ilk adımımız.

Not: İndirme linki verilen programlar ücretsiz ve ya program yapan tarafından özgün yazılımlar olduğu için indirme hakkı sağlanmaktadır. (Diğerleri ücretli diye illa almanız gerekmiyor her yerde kırılmış program kaynıyor) lakin bizde yayınlamak yasak..

Saygılar EjDeRizM!

Konu Hakkında Foruma Yorum Yapabilirsiniz. - (1) Mesaj
Etiketler: , , , , , ,