Second Life

Second Life

Arkadaşlar başlıktada belirtildiği gibi Second Life’tan bahsedicem bu bölümde bir çoğumuzun bildiği bir online oyun bilmeyenler için bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Second Life ülkemizde henüz yeterli ilgi düzeyine ulaşmasa da yurt dışında oratlığı kasıp kavuran, internetin ilk ve tek gerçek yaşam simülasyonudur! Second Life, tamamen dinamik altyapıya sahip ve tüm birleşenleri internete bağlı sunucularda tutulan multiplayer(çok kullanıcılı) bir oyundur. Second life sanal bir evrendir ve tamamıyla kendi kullanıcıları tarafından sürekli güncellenerek büyümektedir.

2003 yılında merkezi San Francisco da bulunan Linden Lab isimli bir şirket tarafından ve üyelerine ikinci bir yaşam vaadiyle kuruldu. Second Life kurulurken kurucuları, sınırsız ve özgür bir dünyayı anlatan Neal Stephenson’ın Snow Crash adlı bilim kurgu romanından esinlendiler. Oluşturulan bu yapay dünyada yapılmak istenenler sadece hayallerinizle sınırlıdır. Nasıl yaşamak, ne yapmak istiyorsanız düşünün ve gerçekleştirin.

Etiketler: , ,