Media Offline – Videolar Gözükmüyor?

Media Offline – Videolar Gözükmüyor?

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki, bir projeye başlıyorsunuz benim gibi (Hayko Cepkin – Bertaraf ET) mart ayında malum omuzum çıkmıştı bir süre ara verdik.. O süreler içerisinde laptopuma birçok kez  format ve version değişiklikleri uyguladım projemin dosyalarını bir tarafa toplayıp. Bu günlerde bitireyim artık dediğimde, projemi açtığımda videolar gözükmüyordu yani yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Media Offline” hatasını alıyordum.  PC’de bir çok Sony Vegas sürümü kurulu olduğu için zannettim lakin bundan kaynaklanan bir sorun değilmiş.  Aslında “Media Offline” videoların gözükmemesinin çok fazla bir nedeni yok . Projeleriniz de videolarınız gözükmüyorsa ;

  • Video Yolu (Video URL) Kontrolü
  • Videolarınızın kayıtları FRAPS ile alındıysa. Bilgisayarda FRAPS’ın kurulu olması gerekmektedir.

Örnek : Resim 1

Resim 1

Video yolunu biraz açıklamak gerekirse “Video URL” video yolu yani videonun bulunduğu yer ile Sony Vegas’ta ki “Properties” yani özellikler sekmesinden “Medya” tabına girdiğinizde ki yol birbirinle aynı olması gerekmektedir.Aşağıdaki Örnek Resim 1’de görebilirsiniz.

Yani Kısacası; benim gibi bir projeye başlayıp sonunu getiremeden, bilgisayara format falan atmanız gerekip formatı attıktan sonra, projeye devam etmeye kalkıp, videolarınızın gözükmemesi ile karşılaşırsanız, ya kayıtlarınız FRAPS kurulu olmadığından gözükmüyordur, ya da Video yolunda hata vardır.

Konu Hakkında Foruma Yorum Yapabilirsiniz. - (1) Mesaj
Etiketler: , , , , , , , , ,