TurkishMachinima

TurkishMachinima

TurkishMachinima

Hakkında ;

TurkishMachinima, 30 Temmuz 2009 Tarihinde kurulmuştur. TurkishMachinimanın kurulumunun amacı, Machinima sanatını Türkiye’de gün yüzüne çıkartmak, nasıl yapıldığını öğrenerek öğretmek olmuştur. Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesiyle yola çıkıp, bildiklerimizi, azimli ve meraklı machinima severlere machinima yapımı hakkında bilgi vermekte olup, eğitim ve destek olmaktayız.. Eğitim seviyelerimizi belirleyip “Başlangıç”, “Orta Düzey” ve “İleri Düzey” eğitim vermeyi planladık ve öğrendikçe öğretiyoruz.. Machinima bir eğitim, kültürel ve teknolojik ilerleme için yaratıcılığı geliştirmekle kalmayıp, teknik araştırma yaparak machinima yöntemleri hakkında işbirliği ve desteği sunabilecek bir platform oluşturulmuştur. Machinima sadece oyuncular için değil, sinema sanatı ile ilgilenenlerin teknik ekibe ve ekipmana sahip olamayışından machinima ön plana çıkmaktadır.. Bunu fırsat bilerek, Türkiye’de ki bir eksiği doldurduğumuza inanıyoruz, ve bu yolda ilerliyoruz.. Kendi ses aktörlerimizle, kendi senaristlerimizle, beğenimize kalmış karakterlerimiz, gerekirse kendi machinimalarımızda kendimiz rol alarak, kısıtlı imkanlarla en iyi machinimaları üretmek için TurkishMachinima’cıyız.

Misyonumuz ;

Gelişmekte olan machinima sanatında kendimizi geliştirmek. Machinima sanatından bi haber olan Türk oyuncularımıza machinimanın ne olduğunu ve nasıl yapabileceklerini öğretmek. Şu zamanda Türkiye’de herhangi bir programdan anlayabilmek bile iş bulmanızı kolaylaştırıyor. Biz kullanılacak programlar hakkında detaylı bilgiler, dersler vermekteyiz. Öğrenme isteği olan her Türk oyuncu arkadaşımıza bütün bilgilerimizi paylaşmak için buradayız.

İstediğimiz ;

TurkishMachinima içi, her arkadaşın kendi il veya ilçe çevresinde ki arkadaşları ile kendi prodüksiyonlarını kurarak, amatör ruhlarını kaybetmeden, profesyonel machinimalarını yapmaları..

Konu Hakkında Foruma Yorum Yapabilirsiniz. - (1) Mesaj
Etiketler: , , ,
http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/digg_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/reddit_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/dzone_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/stumbleupon_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/blinklist_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/blogmarks_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/furl_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/newsvine_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/technorati_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/magnolia_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/google_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/mixx_24.png http://www.turkishmachinima.com/wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_24.png